• E-posta adresi: editor@redaksiyonofisi.com
  • Hemen Bizi Arayın : 0(224)2625709

Redaksiyon

Yazılan bütün eserlerin bir redaksiyon işlemine ihtiyacı vardır. Hazırladığınız bir metnin dil bilgisi kurallarına uygunluğunun denetlenmesi ve akıcı bir Türkçe ile okunabilmesi için iyi bir redaktör kontrolünden geçmesi oldukça önemlidir. 

Redaksiyon işlemi, yazım (imla) ve noktalama hatalarının düzenlenmesi işlemlerini kapsayan bir editörlük hizmetidir. Basit anlatım bozukluklarının tespit edilmesi durumunda ise yazar uyarılmaktadır.

Redaksiyon işleminin birim ücreti (100 kelime için) yaklaşık 2 TL’dir. 

Redaksiyon işleminden daha fazlasına ihtiyaç varsa Geliştirici redaksiyon işlemi veya sadece eserin son okuma işlemine ihtiyaç varsa Son okuma işlemi uygulanır. Bu işlemler hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz…

Redaksiyon işlemleri;

  • Roman, biyografi, gezi notları gibi edebi kitaplar,
  • Rapor ve sunumlar,
  • Akademik kitaplar,
  • Makaleler,
  • Tez çalışmaları,
  • Çeviri metinleri,

de dahil bütün yazılı metinlere uygulanan bir işlemdir.

Bir insanın çok iyi bir yazar veya akademisyen olması onun iyi bir redaktör olacağı anlamına gelmez. Hatta “terzi kendi söküğünü dikemez” sözü mucibince yoğun çalışmalar sonucu oluşan ve “iş körlüğü” olarak adlandırılan durumdan yazar kusurundan dolayı asıl bu eserlerin redaksiyon işlemine tabi tutulması gerekir. Tabii bu gereklilik, profesyonel hareket etmek isteyen, yaptığı işten zevk alabilen, baskıdan sonra geriye dönüşün olmadığını kavramış, eserine saygı duyan ve saygı duyulmasını da isteyen kişiler için bir gerekliliktir.

Redaksiyon Ofisi olarak, bütün metinlere redaksiyon işlemi uygulamaktayız. Redaksiyon işlemiyle kastedilen yazım ve noktalama hatalarının giderilmesidir. Bununla birlikte çok önemli bir edebi problem görülmesi durumunda ise, yazara bilgi veriyoruz. Redaksiyon Ofisinin tarafından yapılan bütün redaksiyon işlemleri yazar tarafından görülebilmesi için “değişiklikleri izle” (track changes) modunda yapılmaktadır.

 Bizimle çalıştığınız zaman bu profesyonelliği fark edeceksiniz…

“Redaksiyon ve Redaktör” hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız… 

 

Redaksiyon Ofisine ulaşmak için aşağıdaki e-posta adresini kullanabilirsiniz.

editor@redaksiyonofisi.com

 

Hemen Sorun!
WhatsApp Hattı
Merhaba,

Redaksiyon Ofisi'ne doğrudan soru sorabileceğiniz WhatsApp Hattımıza hoş geldiniz.
Powered by