• Hemen Bizi Arayın : 0(533)1597450

Makale

Makale çalışmaları büyük bir akademik eforun neticesinde ortaya konan çok kıymetli eserlerdir. Eserlerinizin bilimsel içeriğinin yüksek olması kadar, okuma kalitesi de önemlidir. Hele ki makalelerinizi okuyan kişiler de akademisyen olunca bu önem daha da artmaktadır. Çünkü akademisyenlerin kendine özgü problem görme ve çözme yeteneği sizin eserlerinizdeki dilbilgisi hataları ile okuma aşkını bozabilmektedir.

Bir makalenin dil redaksiyon kontrolünden geçirilmesinin yanı sıra, o makalenin yazım aşamasında; kaynakların aranması; sonuçların özetlenmesi; word’e ait bütün düzenlemelerin profesyonelce yapılması; kaynakçaların düzenlenmesi; word formatının lateks formatına dönüştürülmesi ve makalenin dergilere gönderilmesi (submit edilmesi) gibi akademisyen desteklerle size hizmet sunabiliriz.

Redaksiyon Ofisine ulaşmak için aşağıdaki e-posta adresini kullanabilirsiniz…

editor@redaksiyonofisi.com 

 

Redaksiyon hizmetimiz aşağıdaki hususları kapsamaktadır;

  • Noktalama işaretleri ve dilbilgisine uyumun kontrol edilmesi- düzeltilmesi,
  • Cümle yapısı ve anlam bütünlüğünün sağlanması,
  • Yanlış kelime seçimlerinin düzeltilmesi,
  • Dergi, kitap gibi baskılar için istenen şekilsel biçimlendirmenin yapılması,
  • Kaynakların formata uygunluğunun kontrol edilmesi veya düzenlenmesi.

Geliştirici redaksiyon işlemleri ise,

Metnin anlam bütünlüğünün bozulmadan cümlelerin, paragrafların hatta bölümlerin birbirine bağlanması için gerekli cümle ve paragrafların yazılarak eksikliklerin tamamen giderildiği, metinde bütünlüğün sağlandığı bir hizmet olup, normal redaksiyon işlemlerinde sunulan hizmetlerin tamamını kapsamaktadır.